שם בית הספר: בית הספר היסודי ג' "אאפאק" (אופקים) שבדיר אל אסד

שמי ספאא אסדי, אני נשואה ואם לשני בנים ובת מקסימים, שבזכותם אני ממשיכה לעשות את כל מה שאני עושה היום בחיי בכיף .שני הבנים לומדים רפואה כללית בגרמניה והבת לומדת סיעוד. בעלי, שתומך בנו לאורך כל הדרך, הוא סגן מנהל בבי"ס יסודי באזור – אחד מבתי הספר המתחרים בבית ספרי – מצב המתאגר את שנינו להמשיך ולהוביל שינויים חדשניים.

חונכתי על ידי שני הורי לערכים חשובים להמשך חיי והתפתחותי האישית והמקצועית, ערכים כגון אחריות, נתינה, תרומה, ולמידה, המהווים אצלי מתווה לעשייה ולהתקדמות בכל תחום.

בשנת 2008 ייסדתי עם המועצה ועם צוותי היקר את בית
הספר היסודי ג' "אאפאק" (אופקים) שבדיר אל אסד.

 

 

בית הספר (המקסים שבתמונה) מצוי בראש הרכס הצופה
לבקעת דיר-אל-אסד וכרמיאל. בבית ספרי 34 מורים
ו-466 תלמידים

את דרכי בהוראה התחלתי בשנת 1993 כמורה לאנגלית
בבי"ס היסודי שבו למדתי בילדותי, כאשר רוב עמיתי המורים
היו אותם אנשים שלימדו אותי בזמנו.

לא היה לי קל להתחיל בדרך החדשנית שלי בהוראה מול אותם אנשים שהיו לי "המורים"..והייתי חייבת לפרוץ בעדינות את דרכי בעולם ההוראה. רציתי שצוות המורים של ביה"ס יהיה מגובש תוך כדי הובלת שינוי משמעותי בחינוך והוראה בבית הספר ודאגה לדורות הבאים ולמען ילדינו..

במהלך שנות הוותק שלי מילאתי מספר תפקידים (ריכוז אנגלית, חינוך כתה..) שאפשרו לי ללמוד ולהרחיב את הידע שלי בהוראה ובחינוך ועזרו לי לאתר את היכולות הטמונות בי. התפתחתי הן ברמה אישית והן ברמה מקצועית.

לאחר שסיימתי את לימודי הקורס להכשרת מנהלים במכללת גורדון זכיתי לנהל בי"ס יסודי ב בנחף. בשנה הראשונה שלי בניהול הובלתי את ביה"ס לפרס החינוך במסגרת "אורח חיים בריא" שהינו פרי עבודתנו המשותפת והמאתגרת כצוות מורים והנהלה. הצלחה זו חזקה אצלי את התפיסה להמשיך לפתח אנשי צוות ועובדי הוראה על מנת לחולל שינוי מהותי במערכת החינוך בכלל וביישוב ובחברה במיוחד, ועל כן בחרתי בהדרכה ופיתוח סגלי הוראה כנושא לתואר השני .

אני מאמינה שמנהל ביה"ס הוא גם המנהיג שביכולתו להוביל שינויים רבים שמטרתם לשפר את איכות החיים של כל באי ביה"ס. תפיסה זו מובילה אותי בתפקידי כמנהלת בית הספר החדשני "אאפאק" (אופקים) אותו זכיתי ליסד יחד עם אנשי צוות המורים הצעירים, התלמידים, ההורים והקהילה כאשר כולנו מתחייבים  שביה"ס ימשיך להיות בי"ס צעיר, צומח, יוזם וחדשני הנותן מענה הולם לצורכי כל באי שעריו.

"מחוברים לחיים" – זהבית גולדמן, מנהלת בית ספר "בגין", תיכון ראש העין.  זהבית וציוותה התמודדו עם אתגר משמעותי אחר המתייחס למידת ההכנה של בית הספר את בוגריו למגוון צרכים למימוש עצמי מיטבי. אנו חיים בעולם פוסט מודרני, עולם מורכב, שיש בו מגוון רחב של אפשרויות, הדורש מיומנויות רחבות מעבר לרכישת ידע. המיזם של תיכון "בגין" מכוון לתת את הכלים, את ההתנסויות ואת החוויות, הנדרשות לאדם צעיר בישראל בכדי לממש את הפוטנציאל האישי שלו, לנתב את חייו באופן מיטבי ולהיות חלק משמעותי, תורם ויצירתי בקהילה ובחברה הישראלית.

תיכון בגין יצמצם את תהליך ההגשה לבגרות בכדי לפנות חלקים גדולים משנת היב' לתהליכי פיתוח אישי וחברתי של הלומד. התהליך יחל עוד בשלבים מוקדמים אך שיאו יתרחש בפתיחת מגוון אפשרויות בחירה אישיות של התלמיד בתוך 3 מוקדים- אקדמי (שיפור בגרות, פסיכומטרי, קורסים עם הכרה אקדמית), פתוח אישי והעצמה (לדוגמה: עמידה מול קהל, פסיכולוגיה חיובית, ניהול זמן, קורס בניהול פרויקטים, חינוך לקריירה, בניית קורות חיים) ביטוי  ערכי (דמוקרטיה, מעורבות פוליטית, ציונות, מיזמים קהילתית, התנדבות).
בתיכון "בגין" יקבלו כל בני הנוער  הזדמנות שווה לפיתוח אישי, למפתחות לחיים,  ולהכרת החברה הישראלית על גווניה ועל בעיותיה, וכולם יזכו להיפגש עם עשייה, שמכוונת כל-כולה לתרומה ולנתינה.

להורדת ספר הפרוייקט
2017-07-18T16:44:27+00:00